دوشنبه 27 خرداد 1398
Jun 17 2019

تبلیغات


تبلیغات


اخبار سیاسی

 

پزشکیان

پزشکیان: اگر دولت احمدی نژاد روی کار بود، قیمت دلار 10 هزار تومان بود

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که عده‌ای یک شبه میلیاردر شوند و عده‌ای به نان روز خود محتاج باشند.

مسعود پزشکیان در جمع خبرنگاران در تبریز در واکنش نسبت به انعکاس برخی مطالب در رابطه با اظهارات وی درباره FATF عنوان کرد: این افراد با کسانی مواجه نشده‌اند که وقتی نسبت به موضوعی؛ اطلاعات صحیح و کاملی ندارد با کمال شجاعت بگوید که نمی‌دانم. این‌ها افرادی همچون آقای احمدی نژاد را دیده‌اند که  از اقتصاد و صنعت گرفته تا هنر و فرهنگ، سر در می‌آورد و خودش را همه فن حریف می‌داند.

وی افزود: برخی افراد در کشور هستند که از هر موضوعی صحبت می‌کنند و نسبت به همه موضوعات، ادعای کارشناسی دارند. نتیجه این است که بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بخش اعظمی از مشکلات کشور همچنان حل نشده باقی بماند.

کسی راه نشان می‌دهد که خودش راه رفتن بلد نیست

وی با بیان این‌که در برخی مواقع، کسی راه نشان می‌دهد که خودش راه رفتن بلد نیست، ادامه داد: مسائل بانکی و بین المللی علم است و کار هر کسی نیست که بتواند در این زمینه اظهار نظر علمی و کارشناس داشته باشد. تحلیل در این موضوعات، علاوه بر علم به تجربه نیز نیاز دارد. خبرنگاری که از مسئولی خبری می‌پرسد که اصلا از کلیت خبر خبری ندارد. در ذهن خودش سوالی ایجاد کرده و تحلیلی شخصی خودش را در این مورد، نوشته و سپس آن را به بنده منتسب کرده است.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این قبیل افراد و رسانه‌ها می‌خواهند به هر بهانه‌ای با ذهنیت جامعه بازی کنند گفت: این گروه خبری صداقت و درستی ندارد. ادعای درستی می‌کنند ولی نمی‌دانند که چگونه صادق و  درست باشند. چون اگر واقع بین و درست‌اندیش باشند از همان ابتدا واقعیات را می‌گویند که متاسفانه به هر دلیلی نمی‌گویند.

 پزشکیان ادامه داد: بنده از اول گفته بودم که نسبت به مسائل این چنینی تخصصی ندارم و اظهار نظر نمی‌کنم، ولی با این وجود، تفسیر کرده‌اند؛ چرا سر در نمی‌آورم؟ چون تخصص لازم را ندارم. حتی کسی که این سوال را پرسیده نیز نمی‌داند که چه سوالی می‌پرسد. این افراد کدام دوره تخصصی را با این موضوع گذرانده‌اند و چند کلاس، سواد دارند؟چه مهارتی کسب کرده‌اند که ادعای داشتن اطلاعات تخصصی لازم در هر موضوعی را دارند؟ عده‌ای مدرک دارند و مهارت لازم را ندارند. چنین نیست که به عنوان مثال، شخصی استاد کشاورزی باشد و با این تخصص بتواند در زمین زراعی نیز متناسب با اصول و فنون لازم کار کند.

هر مسئولی که بدون داشتن اطلاعات تخصصی، اظهار نظر می‌کند کشور را به سمت نابودی هدایت می‌کند

وی تاکید کرد: کسانی که بدون داشتن اطلاعات تخصصی، در هر مساله ای اظهار نظر می کنند  برای کشور نظر می دهند، جامعه را نابود کرده و فقط با شعار دادن، باعث ایجاد و افزایش دزدی، فحشا، قاچاق و... در کشور شده اند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین ارتباط با کشورهای جهان، متناسب با قوانین و خطوط قرمز کشورها را از ویژگی کشورهای فهیم و توسعه یافته اعلام و اضافه کرد: در کشورهای با تجربه و فهیم و توسعه یافته، شخص نمی‌تواند که پول و سرمایه خود را به همین راحتی جابجا کند.

 پزشکیان گفت: در کشور به دنبال رفع قاچاق، دزدی، فحشا و ... هستیم و برای هر یک از آن ها نیز سازمان‌هایی ایجاد کرده‌ایم ولی باز هم در همه جا شاهد این نابسامانی ها هستیم. تنها دلیل این مسائل و مشکلات، عدم وجود شفافیت در کشور است. در برخی از سازمان‌هایی که برای مقابله با فساد نیز یجاد شده است در برخی مواقع، فساد وجود دارد.

نظام بانکی ایران، مشکل دارد

وی در همین راستا ادامه داد: برخی اشخاص در داخل کشور از ایجاد شفافیت مالی در کشور هراس دارند. چرا باید در بانک‌های ما مشخص نشود که چه بلایی بر سر پول‌ها می‌آید؟ بارها گفته‌ام باز هم می‌گویم که نظام بانکی ایران مشکلات متعددی دارد.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت گذشته در اکثر حوزه‌ها گفت: در سال های گذشته مربوط به دولت قبل، 800 میلیارد دلار در کشور پول هزینه شد و ندانستیم چه بلایی بر سر پول مردم مظلوم آوردند. هر زمانی هم که از آنان سوال کردیم هر کدام اظهار نظر متفاوتی داشتند. چنین افرادی از شفافیت مالی در کشور می‌ترسند و در مقابل تحقق این مهم، سنگ اندازی می‌کنند. چطور ممکن است که فلان میلیارد دلار، سرمایه و پول مردم کشور جابجا شود و هیچ مسئولی از آن اطلاع نداشته باشد؟

آن هایی که از شفافیت می ترسند خائن هستند

پزشکیان افرادی را که از حکومت شفافیت و انضباط در حوزه بانکی و مالی کشور، هراس دارند را خائن دانست و تصریح کرد: برخی رسانه‌ها مصمم هستند که دولت هر کاری می‌کند زیر سوال ببرند و تخریب کنند. علی رغم وجود مشکلاتی در برخی از حوزه‌ها؛ همیشه از دولت، حمایت کرده‌ام. به هر بهانه‌ای می خواهند پای اسراییل و آمریکا را پیش بکشند و دولت را به نرمش و حتی ارتباط با این کشورها متهم کنند.

وی در همین راستا افزود: اسراییل و عربستان مخالف ارتباط نظام جمهوری اسلامی ایران با بانک‌های جهانی هستند. این کشورها حتی با برجام نیز مخالف بودند . منتقدین ادعا می‌کنند که با این کشورها مخالف هستند که اظهارات منتقدانه‌ای دارند در حالی که همان نظر اسراییل و آمریکا را در اظهارات و گفته‌ها و حتی رسانه‌های خود اعلام می کنند. بعد از دهها سال می‌گویند فلان رانتخوار را دستگیر کرده‌ایم. اگر سیستم شفاف باشد حتی یک روز و حتی نیم ساعت هم نمی‌شود رانت خواری کرد. در ضمن هر کسی را که دوست داشته باشند دستگیر می‌کنند!

 به گفته این نماینده مجلس، ایجاد رونق اقتصادی در کشور ، علاوه بر تکیه بر منابع داخلی به ارتباط با جامعه جهانی نیز نیاز دارد.

هدف برخی رسانه‌ها، تخریب شدید دولت در آستانه انتخابات است

پزشکیان گفت: تنها هدف برخی اشخاص، رسانه ها و گروه‌ها ، تخریب شدید دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 است. دولت وظیفه دارد که در راستای رونق اقتصاد تلاش کند. یا باید با دنیا تعامل داشته باشیم و یا نداشته باشیم. اگر آقایانی که ادعا می‌کنند  تخصصی دارند و می‌توانند کاری انجام دهند بسم االله و در غیر اینصورت اجازه بدهند که دولت کارش را انجام دهد. بنده  جسارت دارم و می گویم نمی‌دانم. کارشناسان باید اظهار نظر کنند. دو نفر بچه که هیچ تخصصی ندارند را در صدا و سیما به عنوان تحلیلگر و کارشناس دعوت می‌کنند. هر کسی که از جایش بلند شد کارشناس نمی‌شود. عده‌ای با این قبیل کارها به شعور مردم و اقشار مختلف جامعه توهین می‌کنند. کسی که نتواسته و نمی‌تواند یک مغازه را اداره کند برای درمان مشکلات اقتصادی و حوزه صنعت کشور نسخه پیچی می‌کند. نتیجه اقدامات این افراد غیر متخصص بود که منجر به رکود، تورم، بیکاری، فساد و ... در سال‌های گذشته شد.

 وی اظهار کرد: برخی از همین اشخاص مدعی؛ می‌خورند و صدایشان هم درمی‌آید. همه باید نسبت به دارایی و درآمد خود، مالیات پرداخت کنند که نمی‌کنند. مهم‌ترین عامل این موضوع نیز عدم وجود شفافیت در کشور است.

بدن ستارخان از سال‌های گذشته در قبر می‌لرزد

 وی در پاسخ به افرادی که پزشکیان را به توهین به ستارخان متهم می‌کنند گفت: آنان که می‌گویند به ستارخان توهین کرده‌ای و به عنوان مثال، بدن ستارخان در قبر میلرزد باید بدانند که بدن ستارخان از سال‌های گذشته در قبر می‌لرزد. چون این کشور را گرفته‌اند و جوانان را بیکار کرده، تورم ایجاد کرده‌اند، اقتصاد کشور را نابود کرده و .... قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را در جامعه ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که عده ای یک شنبه میلیاردر شوند و عده ای به نان روز خود محتاج باشند.

اگر دولت احمدی نژاد بر روی کار بود، قیمت دلار بیش از 10 هزار تومان بود

پزشکیان با انتقاد از عملکرد دولت نهم و دهم گفت: قبل از روی کارآمدن دولت احمدی نژاد، قیمت دلار، در حدود 1500 تومان بود ولی در دولت وی 3800 تومان و بیشتر شد. اگر دولت، تغییری نمی‌کرد شاید قیمت دلار تا 10 هزار تومان نیز افزایش پیدا کرده بود. روندی که می‌رفت چه کسی مانع ادامه روند غلط گذشته شد؟ چه کسی مانع تورم و فساد و ... شد؟ اگر مرد هستند بیایند و تحلیلی هم در رابطه با نتایج عدم پذیرش برجام توسط جمهوری اسلامی ارائه دهند. اگر برجام را قبول نمی‌کردیم آیا توان تحمل ضرر ناشی از عدم پذیرش این سند را داشتیم؟ آیا رسانه‌ای که ادعا می کند دلسوز و اصولگراست می‌تواند تحلیلی هم در رابطه با موضوع استفاده میلیاردی قطر از میادین نفت و گاز ایران کار کند؟ عربستان نفتمان را می‌برد. چرا این رسانه‌ها نسبت به موضوعات این چنینی، دلسوز نیستند؟ اگر مهم، فقط صحبت کردن است هرچقدر می خواهند بگویند و بنویسند.

وی با اشاره به ضعف سیستم اطلاع رسانی دولت، جریان سیاسی اعتدال و اصلاحات اظهار کرد: آن‌هایی که انتظار دارند نسبت به هر موضوعی، هر مسئولی اطلاعاتی داشته باشد این افراد به کشور خیانت می‌کنند. این افراد، فقط مسئولانی همچون احمدی نژاد را دیده‌اند که نسبت به هر موضوعی تخصص داشته باشد و همه فن حریف باشد. ولی بنده همچون احمدی نژاد، همه فن حریف نیستم و از هر مساله ریز و درشتی سر در نمی‌آورم. همه باید بدانند که همه چیز را همگان دانند و همگان هم هنوز از مادر متولد نشده‌اند.

برخی رسانه ها مثل آب خوردن دروغ می‌گویند

  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی اخبار کذب برخی رسانه‌های این استان عنوان کرد: خبرنگاری که بحث سپاه را مطرح کرد به صورت کاملا هدفمند و زیرکانه می‌خواست که بگوید فلانی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زاویه دارد. به جرات می گویم که اگر سپاه نبود کشور نبود. این افراد باید بدانند که این موضوع FATF ربطی به جریان سپاه و این‌ها نداشت و صرفا یک بحث کارشناسی بود. این مسائل را باید از یک کارشناس بپرسند . وقتی می گویم به عنوان مثال، مشکل سپاه را باید کارشناسان مربوطه حل کنند یعنی با سپاه مشکل دارم؟این اقدامات نشان می‌دهند که این افراد، انسان هایی مغرض هستند و نمی‌خواهند و نمی‌توانند صادق باشند.

نتیجه کذب گویی برخی رسانه‌ها، اقدام عکس مردم است

پزشکیان افزود: دین و پیغمبر آمده تا با مردم رک و راست باشیم. کسی که اطلاعات غلطی به جامعه می‌دهد در حق مردم ظلم کرده و به دور از اخلاق و منطق حرکت کرده است. هر چیزی که توسط این رسانه‌های مغرض اعلام می‌شود مردم برعکس آن عمل می کنند که نمونه آن، انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در تهران بود.

وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها تلاش می کنند که هر کسی بله قربان گوی برخی آقابان نباشند را به هر شکل ممکن از میدان خارج کنند که نمی‌توانند.بیش از 100 بار اعلام کرده‌ام که اگر سپاه و بسیج نبود؛ کشورمان را تا به امروز چندین بار نابود کرده بودند. احساس می کنند که تمامی مردم، انسان های بدی هستند و فقط خودشان انسان های خوب، کارآمد و متخصصی هستند که چنین نیست.

منبع: ایسنا

 

 

برچسب‌ها:

نظر خود را اضافه کنید.

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد
IMAGE
احمدی نژاد 12 هزار میلیارد تومان محکومیت مالی در دیوان محاسبات دارد
1395-07-07
  احمدی نژاد 12 هزار میلیارد تومان محکومیت مالی در دیوان محاسبات دارد     محمود صادقی، رئیس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی گفت: طبق اعلام دادستان دیوان محاسبات در جلسه هیات رئیسه این فراکسیون دولت گذشته 48 هزار میلیارد تومان محکومیت مالی قطعی در دیوان محاسبات دارد که 12 هزار...
IMAGE
کاهش قاچاق کالا از 20 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار
1395-07-12
  کاهش قاچاق کالا از 20 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار علی لاریجانی امروز (دوشنبه) در جلسه شورای اداری قم در سالن همایش‌های مرکز آموزشی و پژوهشی عمار، افزود: در این زمینه اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که میزان قاچاق از 20 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار کاهش یافته و رقم قابل توجهی است. وی ادامه داد: با...
IMAGE
جاش ارنست: آمریکا پس از آزادی زندانیان، 1.3 میلیارد دلار را پرداخت کرد
1395-06-06
  جاش ارنست: آمریکا پس از آزادی زندانیان، 1.3 میلیارد دلار را پرداخت کرد سخنگوی کاخ سفید ادعا کرد که واشنگتن چند روز پس از آزادی زندانیان آمریکایی 1.3 میلیارد دلار سود قرارداد 400 میلیون دلاری تسلیحاتی پیش از انقلاب را به ایران پرداخت کرده است. جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در نشست خبری به...
IMAGE
اعدام قاتل رئیس دادگستری روانسر کرمانشاه
1395-05-21
اعدام قاتل رئیس دادگستری روانسر کرمانشاه قاتل شهید سلیم قنبری رییس فقید دادگستری شهرستان روانسر، صبح امروز پنجشنبه (21 مرداد) به دار مجازات آویخته شد. در این مراسم محمدرضا عدالتخواه رییس کل دادگستری استان، مجتبی ملکی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه و جمعی از مسئولین استان و شهرستان روانسر حضور داشتند....
IMAGE
پزشکیان: اگر دولت احمدی نژاد روی کار بود، قیمت دلار 10 هزار تومان بود
1395-06-17
  پزشکیان: اگر دولت احمدی نژاد روی کار بود، قیمت دلار 10 هزار تومان بود نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که...
IMAGE
زیان 30 میلیارد دلاری از آلودگی هوا
1395-08-03
  زیان 30 میلیارد دلاری از آلودگی هوا معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم ما سالانه حدود ۳۰ میلیارد دلار از ناحیه آلودگی هوا خسارت می‌بینند. وی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی که برای دفاع از کلیات لایحه هوای پاک حضور یافته بود، با اشاره به وضعیت آلاینده های طبیعی و غیرطبیعی در...
IMAGE
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: دلار باید از اقتصاد ایران حذف شود
1395-08-03
  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: دلار باید از اقتصاد ایران حذف شود محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سایه دلار را از سر اقتصاد ایران برداریم. محمدرضا پورابراهیمی در نشست کمسیون اقتصادی مجلس با مدیران و فعالان اقتصادی شهرستان خوی و چایپاره اظهار کرد: باید تلاش شود قوانین بانک مرکزی در...
IMAGE
یک مقام نظامی آمریکایی: برخی اقدامات ایران تحریک آمیز است
1395-06-11
یک مقام نظامی آمریکایی: برخی اقدامات ایران تحریک آمیز است فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه با اشاره به رویارویی اخیر قایق‌های تندروی ایرانی با نیروی دریایی آمریکا در آب‌های خلیج فارس مدعی شد: این اقدامات نگران کننده است و می‌تواند منجر به بروز یک درگیری خظرناک شود. خبرگزاری آسوشتیدپرس:...
IMAGE
انتقاد رییس جمهور به لغو کنسرت در مشهد
1395-06-01
انتقاد رییس جمهور به لغو کنسرت در مشهد رییس جمهور با بیان اینکه بی قانونی خوب نیست و بی قانونی به نام دین و دلسوزی بدتر است گفت: افتخار ما این است که کشورمان کشور قانون است و امام (ره) بارها بر اینکه حکومت اسلام و جمهوری اسلامی حکومت قانون است تاکید کردند چرا که اگر قانون زیر پا رود سنگ روی سنگ بند...
IMAGE
از حمایت توافق هسته ای پشیمان نیستم
1395-07-15
  از حمایت توافق هسته ای پشیمان نیستم مایکل بنت، سناتور ارشد آمریکایی گفت که هیچ پشیمانی از حمایت از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵‌ ندارد. پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن: مایکل بنت، سناتور دموکرات ارشد آمریکایی ضمن اعلام دوباره حمایتش از توافق هسته‌ای که سال گذشته میان ایران و قدرت‌های جهان...
hit tracker